• خشكشوئي و سفيدشوئي شركت خدمات تجارت

    خشكشوئي و سفيدشوئي شركت خدمات تجارت

  • عيد سعيد غدير خم مبارك باد

    عيد سعيد غدير خم مبارك باد

  • سال 1403؛ جهش توليد با مشاركت مردم

    سال 1403؛ جهش توليد با مشاركت مردم

جشن ميلاد پيامبر اكرم با حضور دكتر انوشه (كد 2406)

همزمان با ايام مبارك ميلاد پيامبر اكرم(ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) همايشي با حضور جناب آقاي دكتر انوشه ، مديرعامل و همكاران دفتر مركزي شركت خدمات برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه جناب آقاي حسيني نيا،‌ضمن خير مقدم با اشاره به تقارن ايام مهر و مهرورزي با ميلاد بزرگ معلم بشريت، رسالت بزرگ پيامبر را  "آگاهي بخشي" دانسته و عنوان داشتند،  پیامبر در فضايي آمده كه معروف است در تمام جزيره العرب با زحمت چند نفر پيدا مي شد كه توان خواندن و نوشتن داشته باشند، مبعوث شد در چنين فضايي خواست خداوند بزرگ از او  اين است :  «اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّک الَّذی خَلَقَ» . پيامبر در دنياي جهالت بايد بخواند يعني آنچه مهم است "معرفت" است ، آگاهي است همين و بس.  پيامبر(ص) چهار محدودیت را از علم و دانش برداشته است. محدودیت زمانی را برداشته است. ز گهواره تا گور دانش بجوی، محدودیت مکانی را برداشته است. «اطلبوا بالعلم ولو بالصین» در دورترین نقطه عالم، محدودیت جنسی را برداشته است. «طلب العلم فریضة علی کل مسلم و مسلمه» محدودیت از نظر استاد را برداشته است. «الحکمة ضالة المؤمن عین ما وجدها» نه محدودیت زمانی داری، نه مکانی داری، نه استاد داری، نه جنسیتی داری، همه را برداشته در زمانی که هیچکسی خواندن بلد نبود،

پيامبر نور و رحمتي كه با لقد ارسلنا بالبينات و انزلنا معهم الكتاب و الميزان و با انك لعلي خلق عظيم، با حسن خلق نيكويش از يك امت باديه نشين يك امپراتوري عظيم بر مبناي اسلام پايه ريزي كرد و به پيروزي رساند.

 

 در ادامه با توجه به سالروز بزرگداشت مولوي و ايام ميلاد ، دكتر انوشه به بيان مطالب فاخر و ارزشمندي به شرح زير پرداختند: 

مثنوی‌با  کلمه "‌بشنو" شروع‌می‌شود و قرآن‌با کلمه‌"بخوان"‌

اين نكته دقت و ظرافت روح مولانا را نشان مي دهد،  مولانا خاموشی‌را تلقین‌می‌کرد، مولانا از جان خود خواسته است تا بشنود نداي درون و قلب خود را.

"ني" نماد نيستي و رهايي از تعلقات دنيايي است، "ني" كه شدي تازه روي لب هاي خدا مي نشيني و خداوند "ني" تو را مي نوازد پس شرط رسيدن به  گنج درون که همان روح خدایی است،  چشم پوشی از تعلّقات مادی است.

مصيبت ديده ترين انسان روي زمين، شخص پيامبر اكرم(ص) است.

تنها پيامبري كه خداوند در موردش مي فرمايد" الم نشرح لك صدرك" پيامبر است ، ساير پيامبران دعاي خودشان شرح صدر بوده ولي خداوند تنها در مورد پيامبر مي فرمايد ما به روح تو وسعت داديم، اما اين وسعت براي چه بود؟

تمام رنج پيامبر در يك جا اتفاق افتاد ، آن هم در سفر معراج.

در اين سفر پيامبر تمام حوادث عالم را ديد، قطعا اين بزرگي رنج، بزرگي و سعه صدر را مي طلبد.  خداوند در ازاي اين رنج،‌مقامي به پيامبر داد كه مختص اوست. 

و رفعنا لك ذكرك ؛ نام و ياد تو را بلند آوازه كرديم

يك جنبه ظاهري اين مقام ‌آن است كه در طول شبانه روز صداي اذان در كره زمين قطع نمي شود.

 گفتن اذان 4 دقیقه زمان لازم دارد وزمین دارای 360 خط فرضی از قطب شمال به قطب جنوب است كه معادل 360 درجه می باشد. هنگامی كه مثلا ظهر شرعی در خط یك شروع می شود 4 دقیقه طول می كشد تا ظهر شرعی در خط دو شروع شود و این مدت معادل زمانی است كه در خط یك اذان گفته می شود.

به این ترتیب 360 ضربدر 4 می شود 1440 كه معادل 24 ساعت است.

اما معناي عميق تر آيه اشاره دارد به اينكه 

"ذکر" پیامبر قرآن  است .  "ذکر" یعنی بیداری، پیام بیداری. و قرآن تماما وسیله بیداری است. پس، می‌فرماید پیام تو را رفعت دادیم. 

اما وظيفه ما اين است كه دنبال آگاهي باشيم

⦁دانستن اينكه چقدر بايد دانست آغاز يادگيري است

⦁دانستن اينكه چه چيزي بايد دانست،‌آغاز انديشه و بصيرت و خرد است.

هيچ انساني به سعادت نمي رسد مگر اينكه دوبار زائيده شود، يكبار از مادر خويش و يكبار از خويشتن خويش تا حقيقت درونش در زايش دوم هويدا شود.

انسان بی‌هدف یک فرد بی‌تعهد است و انسان هدفمند هم طبق فرموده امام علی(ع) فقط باید به شاخص‌ها و نه شخصیت‌ها توجه نماید، سعادت بدون عبادت، عبادت بدون معرفت، معرفت بدون هدایت، هدایت بدون رشد، رشد بدون تربیت و تربیت بدون عدالت محال است، کسی که ادعای سعادت می‌کند باید ابتدا عدالت داشته باشد و اگر این مهم نباشد سایر موارد اشاره شده  هم هرگز محقق  نخواهد شد.

در مسير آگاهي بهترين دعايي كه مي توانيد در حق خود و عزيزان تان داشته باشيد از زبان حضرت فاطمه (س) :

" اللَّهُمَّ اسْتَعْمِلْنِی لِمَا خَلَقْتَنِی لَهُ" خدایا مرا خرج کاری کن که مرا برای آن آفریدی؛ يعني خدايا خودت مواظب من باش كه من در طرح كلي الهي درست حركت كنم، هرز و هدر نروم.

 

همه چيز در درون شماست، خوشبختي، سعادت حتي بدبختي و فلاكت پس مواظب ورودي هاي قلب خودتان باشيد

ذهن، گوش، چشم و زبان ورودي هاي قلب شما هستن ، خوبي ها ، شادي ها را با اين وردي هاي ببينيد و بيافرينيد.

تنها راه خارج شدن از امواج منفي، خوشحال كردن ديگران است.

مأموريت ما ، شاد بودن خودمان و شادكردن ديگران است .

اگر كسي را 30% برنجانيد ابتدا بايد خودتان را 70% برنجانيد.

خوشحال كردن ديگران ، كار سختي هم نيست گاهي با يك لبخند مي توانيد موج شادي را خلق كنيد.

زمانيكه دو نفر روبروي هم قرار مي گيرند از 100% توجه به همديگر؛

 47% لبخند

 31% نگاه

 11% عطر

 7% كفش و لباس

 و 4% به مو و آرايش 

جلب مي شود. ببينيد كه لبخند چه تاثير شگرفي دارد.

پاکی، پلیدی و پوچی سه راه پیش روی انسان ها است که هر انسانی باید از میان این سه راه یکی را «انتخاب» کند و در این انتخاب«توکل» بر خدا انسان را در مسیر تعالی و پاکی قرار می دهد در حالیکه نقطه مقابل آن «توهم» است که تکیه بر آن سبب پلیدی و پوچی خواهد شد.

با توكل بر خدا در مسير موفقيت گام برداريد و از شكست دوري كنيد و به ياد داشته باشيد كه 

آدرس موفقيت:

بزرگراه توکل، بلوار آرامش، خيابان صبوري، ميدان عمل، مجتمع انگيزه واحد پشتکار منزل صداقت.

و

آدرس شکست:

بزرگراه بد بيني، بلوار حقارت، خيابان توهم، ميدان شعار، بن‌بست «چه کنم»، مجتمع يأس، طبقه زير زمين، منزل فلاکت

بهره اي از كلام وحي

إِنَّ اللّهَ فَالِقُ الْحَبِّ وَالنَّوَى يُخْرِجُ الْحَيَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَمُخْرِجُ الْمَيِّتِ مِنَ الْحَيِّ ذَلِكُمُ اللّهُ فَأَنَّى تُؤْفَكُونَ

"سوره الأنعام, آيه 95"
خداوند شكافنده دانه و هسته است، زنده را از مرده خارج ميسازد و مرده را از زنده، اين است خداي شما پس چگونه از حق منحرف ميشويد؟

اوقات شرعی

در محضر معصومين (عليهم السلام)

رسول الله (ص): أفضل الأعمال أحمزها.
پيامبر خدا (ص): برترين كارها، دشوارترين آنهاست.
(البحار: 191/70)

طبيعت در آينه تصوير

site (12).jpg

مجله

آیا اینترنت بانک مطمئن است؟

به‌نظر می‌رسد در 5 سال اخیر نظر مردم در استفاده از اپلیکیشن‌ها کاملا عوض شده است. با این حال، استفاده کردن یا نکردن از برنامه‌های مخصوص انجام تراکنش‌های بانکی توسط کاربران، بستگی به نوع دستگاه مورد استفاده، بانک متصل به اپلیکیشن، شبکه‌ی ارتباطی و حتی محتویات داخل گوشی افراد دارد.

ادامه مطلب...

چرا صدای ضبط‌شده‌ی ما اینقدر متفاوت احساس می شود؟!

هر که تاکنون صدای خود را شنیده، می پرسد، آیا چیزی بدتر از این می شود که آدم صدای ضبط‌شده‌ی خود را بشنود؟ یا واقعا صدای من این طوریه؟
متأسفانه پاسخ مثبت است. وقتی به صدای خود گوش می کنید، آن صدا اثری از رسانایی استخوانی با خود ندارد.

ادامه مطلب...
شما اینجا هستید: Home اخبار شرکت جشن ميلاد پيامبر اكرم با حضور دكتر انوشه (كد 2406)