مدیرعامل بانك تجارت در بازدید از شرکت خدمات تجارت: برند

مدیرعامل بانك تجارت در بازدید از شرکت خدمات تجارت: برند "خدمات تجارت" فرابانکی شود

آقاي دولت آبادي مدیر عامل بانک تجارت با حضور در شرکت خدمات تجارت ضمن بازدید از واحدهای مختلف، با...

  •  شرکت خدمات تجارت؛در خدمت مردم ایران

    شرکت خدمات تجارت؛در خدمت مردم ایران

  • سال 98، رونق توليد

    سال 98، رونق توليد

  • مدیرعامل بانك تجارت در بازدید از شرکت خدمات تجارت: برند

    مدیرعامل بانك تجارت در بازدید از شرکت خدمات تجارت: برند "خدمات تجارت" فرابانکی شود

نيمي از بازار كار ايران در خدمت بخش خدمات

مركز آمار ايران اعلام كرد: نيمي از بازار كار ايران در خدمت بخش خدمات

بررسی سهم شاغلان ۱۵ ساله و بیشتر با ساعت کار معمول ۴۹ ساعت و بیشتر نشان از آن دارد که ۸. ۴۱ درصد شاغلان به طور متوسط بیش از ۴۹ ساعت در هفته کار می‌کنند. این شاخص یکی از نماگرهای کار شایسته است.

ايلنا: طبق آخرين اعلام مركز آمار ايران بخش خدمات با 47.30 درصد بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است و بخش‌های صنعت با 32.4 درصد و کشاورزی با ۳. ۲۰ درصد در رده‌های بعد قرار دارند.

به گزارش ايلنا، بنا بر چکیده طرح آمارگیری نیروی کار بهار بررسی اشتغال در بخشهای عمده اقتصادی نشان می‌دهد 25.8 درصد از جمعیت فعال ۱۵ تا ۲۹ ساله بیکار بوده‌اند و همچنین بررسی سهم شاغلان ۱۵ ساله و بیشتر با ساعت کار معمول ۴۹ ساعت و بیشتر نشان از آن دارد که۸. ۴۱ درصد شاغلان به طور متوسط بیش از ۴۹ ساعت در هفته کار می‌کنند.

براین اساس بررسی نرخ بیکاری جوانان ۱۵ الی ۲۴ ساله نشان از آن دارد که 28.6 درصد از جمیعت فعال این گروه سنی بیکار بوده‌اند. این شاخص در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به روستایی بیشتر بوده است.

همچنین بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله کل کشور نشان می‌دهد که این شاخص نسبت به فصل مشابه در سال گذشته ۹. ۲ درصد افزایش و نسبت به فصل قبل ۱. ۱ درصد کاهش یافته است.

این گزارش حاکی از آن است که ۸. ۲۵ درصد از جمعیت فعال ۱۵ تا ۲۹ ساله بیکار بوده‌اند و این شاخص در بین زنان نسبت به مردان نقاط شهری نسبت به مناطق روستایی بیشتر بوده است. به علاوه تغییرات نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله نشان می‌دهد که این شاخص نیز نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۲. ۷ درصد افزایش و نسبت به فصل قبل ۸. ۰ درصد کاهش پیدا کرده‌اند.

بررسی سهم شاغلان ۱۵ ساله و بیشتر با ساعت کار معمول ۴۹ ساعت و بیشتر نشان از آن دارد که ۸. ۴۱ درصد شاغلان به طور متوسط بیش از ۴۹ ساعت در هفته کار می‌کنند. این شاخص یکی از نماگرهای کار شایسته است.

 

بهره اي از كلام وحي

وَسَخَّرَ لَكُمُ اللَّيْلَ وَالْنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالْنُّجُومُ مُسَخَّرَاتٌ بِأَمْرِهِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَعْقِلُونَ
"سوره النحل, آيه 12"
و شب و روز و خورشيد و ماه را براى شما رام گردانيد و ستارگان به فرمان او مسخر شده ‏اند مسلما در اين [امور] براى مردمى كه تعقل مى‏ كنند نشانه‏ هاست 

امروز با حافظ

سحر با باد ميگفتم حديث آرزومندي
خطاب‌آمد‌که‌واثق‌شو‌به الطاف‌خداوندي
دعاي‌صبح‌و آه‌شب‌کليد‌گنج‌مقصود‌است
بدين‌راه‌ و‌ روش‌ ميرو که‌با‌دلدار پيوندي

اوقات شرعی

طبيعت در آينه تصوير

site (10).jpg

مجله

آیا اینترنت بانک مطمئن است؟

به‌نظر می‌رسد در 5 سال اخیر نظر مردم در استفاده از اپلیکیشن‌ها کاملا عوض شده است. با این حال، استفاده کردن یا نکردن از برنامه‌های مخصوص انجام تراکنش‌های بانکی توسط کاربران، بستگی به نوع دستگاه مورد استفاده، بانک متصل به اپلیکیشن، شبکه‌ی ارتباطی و حتی محتویات داخل گوشی افراد دارد.

ادامه مطلب...

چرا صدای ضبط‌شده‌ی ما اینقدر متفاوت احساس می شود؟!

هر که تاکنون صدای خود را شنیده، می پرسد، آیا چیزی بدتر از این می شود که آدم صدای ضبط‌شده‌ی خود را بشنود؟ یا واقعا صدای من این طوریه؟
متأسفانه پاسخ مثبت است. وقتی به صدای خود گوش می کنید، آن صدا اثری از رسانایی استخوانی با خود ندارد.

ادامه مطلب...
شما اینجا هستید: Home ليست همه مطالب سايت اخبار مرتبط با شرکت نيمي از بازار كار ايران در خدمت بخش خدمات